Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Nejvýznamnější celosvětová instituce v oblasti těžby kovů podpořila náš projekt

Nejvýznamnější celosvětová instituce v oblasti těžby kovů podpořila náš projektDatum konání:
10.10.2023

Minulý týden v Londýně proběhlo zasedání představitelů Partnerství pro bezpečnost nerostných surovin (MSP). Společné prohlášení oznamuje podporu projektů těžby, zpracování a recyklace nerostných surovin. Tématem setkání byly odpovědné investice do kritických nerostných surovin, přičemž hlavním cílem bylo posílit spolupráci mezi MSP, podobně smýšlejícími partnery a globální finanční komunitou.

MSP se snaží podnítit investice veřejného a soukromého sektoru do budování bezpečných a odpovědných globálních dodavatelských řetězců kritických nerostů. V návaznosti na závazek MSP k dodržování vysokých environmentálních, sociálních a správních standardů (ESG) v celosvětovém odvětví nerostných surovin zveřejnila MSP prohlášení týkající se oblasti kritických nerostných surovin.

Text prohlášení vydaly po skončení zasedání vlády Evropské unie, Austrálie, Finska, Indie, Japonska, Korejské republiky, Norska, Spojeného království a Spojených států amerických.

V textu byl mezi jinými jmenován na prvním místě i náš projekt:

„Tento projekt podporuje přechod na oběhové hospodářství a přispívá k úsilí o sanaci lokalit tím, že dodává zodpovědně vyrobený mangan pro EV průmysl prostřednictvím opětovného zpracování manganu z důlních hlušin v České republice.“